TD2009-TD3015
    Model : TD2009-TD3015
    Power : 9W (300mA/27V)   16W (500mA/27V)
    Lamp : Samsung SMD (CRI>80)
    AC : 200-240V
    Beam Angle : 90°
    Lumen : 800lm   1280lm
    LED Driver :  1、On and off    2、Triac dimmable    3、1~10V dimmable    4、Dali    5、Bluetooth
    IP Rating : IP44
  • Parameters
    Model : TD2009-TD3015
    Lamp : Samsung SMD (CRI>80)
    AC : 200-240V
    Beam Angle : 90°
    Lumen : 800lm   1280lm
    IP Rating : IP44
IP Level:  IP44
CRI>80
Color Temperature:  3000K   4000K   5000K  2700K
Wattage:  9W  16W